ЛОКАЦІЯ#4

ЛОКАЦІЯ#4 ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА
ХІМІЯ (презентація, буклет, відеоряд, лепбук, блог тощо)III тиждень січня 2020 року
·        Пігменти і кольори квітів
Майстер-клас «Виготовлення саморобних природних індикаторів і досліди з ними на квітах» - тьютор: Акішова Р.А.


БІОЛОГІЯ (презентація, буклет, відеоряд, лепбук, блог тощо)
·        Квіти Червоної книги України - тьютор: Акішова Р.А.
·        Створення моделі міні-теплиці (флораріуму, міні-саду тощо) «Квіткова казка» (вирощуємо квіти РАЗОМ) - тьютор: Хаврюта Л.Я.

·        Фітотерапія або лікування травами - тьютор: Гаянська Ю.П.
           
Результативність роботи

Вивчаємо хімію та біологію з задоволенням)))

Які квіти входять до Червоної книги України? Що таке фітотерапія? Які пігменти і кольори квітів? Як виготовити саморобні природні індикатори та провести досліди з ними на квітах?
На ці питання учні гімназії № 9 знаходити відповіді під час дослідницьких проєктів з предметів хімія та біологія в рамках міжпредметного навчально-дослідницького проєкту «КВІТКовẮ феєрія» (тьютори: Акішова Р.А.; Гаянська Ю.П.).Презентація робіт юними дослідниками відбулася 24 січня 2020 року.
Поміркуємо разом: Чи буде «приємно» природі, якщо зриваючи яблука ми зламаємо гілку? Чи гуляючи лісом, зірвемо красиву квітку? Чи впіймаємо незвичайного метелика?…Так природі буде боляче. Бо кожна зламана гілка, зірвана квітка, спійманий метелик – це шкода завдана природі.
На жаль, господарська діяльність людей змінює умови життя рослин. Наприклад, на місті лісу будують заводи, риють кар’єр, на місці лугу влаштовують ферми. Багато дикорослих рослин гине, так поступово людина ніби наступає на природу. Тому деякі рослини потребують охорони і вони занесені до Червоної книги. Ця книга називається так тому, що червони колір – сигнал небезпеки.
Лепбуки “Квіти Червоної книги України” презентували Потєєва М. та Римарь О. (11-А клас), Полонська В. (11-А клас), Олійник М. (9-В клас), Лунгул В. та Гаврилова А. (10-В клас), Федірко Е. та Корнета А. (9-А клас).
Бережіть красу природи. Бо тільки краса може врятувати світ. Один мудрець сказав такі слова: «Я зірвав квітку – і вона зів’яла, спіймав метелика – і він помер у мене на долонях. І тоді я зрозумів, що торкнутись до прекрасного можна тільки душею».
Сьогодні лікування травами знову набирає популярності. Речовини, які містяться у рослинах, за своєю природою є більш споріднені з людським організмом, ніж синтетичні препарати. Відтак вони значно краще засвоюються організмом і випадки несприйняття трапляються вкрай рідко. Фітотерапія практично не має побічних ефектів і вважається більш «бережливою» для організму, ніж медикаментозне лікування.
Свої дослідження з теми “Фітотерапія або лікування травами” презентувалиКлюшніченко Юлія (10-А клас), Пилипенко Анна (8-Б клас) та Заплава Анастасія (10-А клас).
#Незвичайні#Фантастичні#Кольорові експерименти “Пігменти і кольори квітів”та майстер-клас «Виготовлення саморобних природних індикаторів і досліди з ними на квітах» продемонстрували юні хіміки, учні 9-А класу: Денисенко Анна, Кошмак Аліна, Панькін Микита, Хаврюта Олег.
Освіта сьогодення потребує не лише теоритичних знань, а і застосування їх на практиці. Хімія та біологія цікаві тоді, коли набуті знання супроводжуються дослідами, учні можуть самостійно виявити ті чи інші властивості хімічних елементів, побачити хімічні реакції, які пов’язані з повсякденним життям…
Було #Ефективно#Якісно#Експериментально)))

Досконалості немає меж)))

Що являє собою міні-теплиця? Яким має бути міні-сад? Цікаво? Тоді запрошуємо Вас до гімназії № 9, де можна побачити реалізовані проєкти учнями 8-А класу (Бурлакова Аріна, Голбан Марія), 9-В класу (Кізько Катерина, Сімійон Діана) та 11-Б класу (Сірак Микола, Вільшанков Даніїл, Власова Анна, Вовченко Катерина)в рамках міжпредметного навчально-дослідницького проєкту «КВІТКовẮ феєрія» з предмету біологія (тьютор: Хаврюта Л.Я.)
Презентація задуму відбулася 23 січня 2020 року. 
Міні-теплиця  “Дослідницький марафон” – це звичайний парник, але в зменшеному вигляді. Його головне призначення – збільшення врожайності і можливість вирощування рослин протягом цілого року. Особливість такої конструкції полягає в її компактному розмірі, простоті виготовлення та зручності експлуатації. Все залежить від польоту вашої фантазії і наявності  підручного матеріалу. 
Мрієте про Трояндову клумбу на території гімназії? Не питання: вирощуємо троянди із звичайних пагонів – висаджуємо в квіткові горщики – доглядаємо та спостерігаємо – навесні висаджуємо та милуємося різнобарв’ям троянд.
Міні-сад – це красива прикраса для кабінету біології. І щоб створити таку красу, досить придумати композицію, купити діжки, вазони, посадити в них рослини і квіти, а потім додати камінчики і декорації. Ось і все. Ваш мініатюрний сад готовий! Міні-сад – це спосіб показати на дуже маленькій площі всю неосяжність світобудови…
Саме такими є #Неперевершені#Ексклюзивні#Фантастичні міні-сади “Дотик природи” та “Жива картина” в кабінеті біології, які створили учні гімназії під керівництвом Людмили Яківни.
Фантазуйте))) Творіть))) Все у Ваших руках)))


ФІЗИКА презентація, буклет, відеоряд, лепбук, блог тощо) II тиждень квітня 2020 року
·        Багате розмаїття фарб квітів - тьютор: Солтик І.В.


   

Коментарі

Популярні публікації